Дома Македонски спорт Мак ракомет E.Пелистер со повик за специјална акција во дербито со Вардар

E.Пелистер со повик за специјална акција во дербито со Вардар

Утре на програмата е големото дерби во ракометната Суперлига помеѓу Еурофарм Пелистер и Вардар.

Пред овој натпревар од Е.Пелистер повикаа на хумана акција:

„РК Еурофарм Пелистер испраќа хумана порака на последниот домашен натпревар во 2021 година. Ги повикуваме сите наши навивачи, симпатизери, приврзаници на полувремето од натпреварот против Вардар 1961 (среда 18.00 часот) на теренот да фрлат плишани играчки наменети за дечињата од ранливите категории. Со оваа порака сакаме да ги потенцираме вистинските вредности на животот, пренесени преку спортот“, порачаа од битолскиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…