Дома Луд Спорт #Bottlecapchallenge во нинџа стил – вака Ибра го прави тоа со нога (видео)

#Bottlecapchallenge во нинџа стил – вака Ибра го прави тоа со нога (видео)

0

Златан Ибрахимовиќ со два одлични гола му ја донесе новата победа на Лос Анџелес Галакси.

Шведскиот интернационалец со босанско потекло во дуелот на неговиот клуб Галакси против Торонто ги постигна двата гола за својот тим и му донесе важна победа во новото коло од MLS лигата.

Двата гола Ибра ги постигна во второто полувреме – едниот во 76. минута, а другиот пред крајот на натпреварот.

Со новата победа Л.А. Галакси ја задржа втората позиција на генералната табела од MLS лигата, а Ибрахимовиќ запиша вкупно 13 гола во оваа сезона досега.

Сепак, не беше интересно само на теренот, туку и после натпреварот, во соблекувалната. Таму Ибра приреди свое мало шоу, приклучувајќи се на познатиот предизвик на социјалните мрежи – #bottlecapchallenge, кој моментално е популарен во цел свет.

Да не ви откриваме сè, погледнете како тоа го изведе Златан и ги импресионираше своите обожаватели.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Неверојатна сцена во Мексико: Едниот тим стоеше, другиот даваше голови (видео)

Фудбалерите на мексиканскиот клуб Веракруз не земале плата неколку месеци и одлучија да шт…