Дома Фудбал Франција Aнри испрати провокација до Тотенхем: Извинете кој? Не ги познавам 🎥

Aнри испрати провокација до Тотенхем: Извинете кој? Не ги познавам 🎥

Тиери Анри е една од најголемите легенди на Арсенал и се уште не го заборава ривалството на неговиот клуб со „петлите“.

Анри гостуваше во една емисија посветена на францускиот фудбал, а во таа прилика испрати провокација кон Тотенхем. Новинарот констатираше дека е Рен треба да биде загрижен поради поразот од Реимс затоа што ги чека меч со Тотенхем.

На тоа Анри реплицираше:

„Извинете кој? Не ги познавам“, искоментира Анри, испраќајќи јасна провокација до Тотенхем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…