Дома Фудбал Лига на шампиони Снимка која стана вирална: Што конзумираше Калифиори за време на натпреварот против ПСЖ? 🎥

Aрсенал го победи ПСЖ со 2:0 во рамките од второто коло во Лигата на шампионите. Каи Хаверц постигна го лза 1:0 во 20. минута, а Букајо Сака во 35 минута стрелаше за 2:0.

По две кола Арсенал има четири бода, додека ПСЖ остана на три. Во вчерашниот натпревар еден од најдобрите на теренот беше дефанзивецот на Арсенал, Рикардо Калифиори. Калифиори во една ситуација пред крајот на натпреварот беше снимен како конзумира суплемент кој му го дофрли соиграчот Даклан Рајс.

Второ коло во ЛШ: Најголемото дерби се игра во Лондон! ↓↓↓

Судијата Славко Винчиќ за тој потег му покажа жолт картон, но Калифиори се регенерираше и собра дополнителна сила. Станува збор за енергетски гел кој дава инстант резултати кај спортистите и ја зголемува енергијата многу брзо.

Но, според правилата не е забрането негово користење. Конкретно, не постојат правила за конзумација на енергетски гелови.