Дома Видео Реакцијата на Крауч кога водителката го праша дали Барселона може до пресврт 🎥

Реакцијата на Крауч кога водителката го праша дали Барселона може до пресврт 🎥

Барселона од Лигата на шампионите се происти во групната фаза целосно неочекувано.

Во група со Баерн, Бенфика и Динамо Киев Каталонците освоија само седум бода кои беа доволни да го освојат третото место.

Барселона во последното коло гостувашпе во Минхен и беше потребна победа поминување во следната фаза, но после првото полувреме се беше јасно. Имаше Баерн сигурни 2:0 и уште тогаш многумина ја исмејуваа Барселона која не изгледаше опасно на теренот.

Питер Крауч беше гостин и коментатор во „БТ Спорт“ и со еден збор ја исмејуваше Барселона на полувремето. Водителката го праша Крауч дали избраниците на Чави можат да го свртат резултатот. Крауч кратко одговори „Не“ и почна да се смее.