Дома Фудбал Погледнете ја реакцијата на хрватскиот коментатор кога Италија постигна гол во 98. минута

Хрватска и Италија одиграа 1:1 во третото коло од групата Б на Европското првенство.

Голот за водство на Хрватска го постигна Лука Модриќ во 54. минута, откако неполна минута претходно Џанлуиџи Донарума му одбрани пенал. Италијанците со голот на Матија Закањи дојдоа до бод во 98. минута.

1/8 финале: Италија и Германија фаворити, но ... ↓↓↓

По натпреварот, ХРТ ги објави реакциите на коментаторот Марко Шапит по головите на Модриќ и Закањи.

На голот на Модриќ се радуваше Шапит, додека по голот на Закањи се фати за глава, а потоа остана без зборови неколку секунди.