Дома Фудбал Останато Овде нешто не е во ред: Три автогола за 30 минути, два ги постигна ист играч! (ВИДЕО)

На натпреварот од Копа Либертардорес кој беше одигран изминатата ноќ видена е една крајно чудна ситуација.

Сан Хозе на свој терен ја пречека екипатан а ЛДУ Кито и одигра 3:3, а натпреварот донесе многу возбудувања, добри потези, но и чудни, можеби и малку сомнителни ситуации.

Поведоа гостите со автоголот на Анангоно за веќе во 30 минута домаќинот да изедначи со голот на Сауседо, а потоа следуваше еден чуден период од натпреварот во кој беа видени три автогола во низа.

Прво Мена во 40-тата минута ја погоди својата мрежа и гостите поведоа со 2:1. Во 69-тата минута Мена после катастрофалната грешка го псотигна својот втор автогол на овој натпревар.

Само две минути подоцна виден е и трет автогол, си го постигна играчот на гостите за 3:2. Рамало во 77-та минута ги постави конечните 3:3 со „нормален“ гол.