Дома Фудбал Англија Ливерпул и Сити приредија спектакл, се радуваше Арсенал🎥

Ливерпул и Сити приредија спектакл, се радуваше Арсенал🎥

Ливерпул и Манчестер Сити одиграа феноменално дерби со многу возбудувања, кое на крајот заврши без победник 1:1.

Кевин Де Брајне со мајсторска асистенција го пронајде Стонс во 23. минута за водство од 1-0 на „граѓаните“, додека Ливерпул до израмнување стигна во 53. минута преку Мекалистер.

Ливерпул беше подобар противник во второто полувреме, но не искористи неколку шанси, а двете најзрели ги имаше Дијаз.

Доку на крајот можеше да го казни тоа и ја погоди стативата, но резултатот остана непроменет 1:1. Овој резултат најмногу му одговара на Арсенал кој остана на врвот на табелата во Премиерлигата со ист број на бодови како и Ливерпул,