Дома Фудбал Англија Изгледаше страшно: Ужасниот пад на фудбалерот на Саутемптон против Арсенал 🎥

Изгледаше страшно: Ужасниот пад на фудбалерот на Саутемптон против Арсенал 🎥

Саутемптон вчера успеа да остане непоразен против Арсенал во натпревар кој заврши без победник 3:3.

Посебно добро гостите играа во првото полувреме кога поведоа со 0:2 во првите 20-тина минути игра. Но во тој период тренерот на Саутемптон мораше да изврши принуда замена.

Полскиот фудбалер, Јан Беднарек го извлече „подебелиот крај“ по дуелот со Мартинели и имаше ужасно призајмување, паѓајќи директно на врат. Беше јасно дека повредата не е воопшто наивна, па иако се стабилизира по неколку минути, докторите не му дозволија да се врати во игра.