Дома Фудбал Барселона со „петарда“ против Леганес до четвртфинале во Купот (видео)

Барселона со „петарда“ против Леганес до четвртфинале во Купот (видео)

За разлика од минатото коло во Купот, овој пат Барселона лесно се справи со Леганес и со победа од 5:0 се пласираше во четвртфиналето.

Кике Сетиен на терен го изведе најсилниот тим, па јасно беше дека Барселона сериозно влегува во натпреварот и брзо стигна до водство. Антоан Гризман го отвори резултатот уште во четвртата минута, а неколку минути подоцна Ленгле зголеми на 2:0, резултат со кој се замина на одмор.

1/8 финале: Италија и Германија фаворити, но ... ↓↓↓

Во второто полувреме Каталонците не застанаа и до врв ја наполнија мрежата на противникот. Меси постигна два гола, а еднаш погоди и Артур за конечни 5:0.