Дома Фудбал Англија Џерард исто како Клоп: Стави потпис на договор до 2024 година!

Џерард исто како Клоп: Стави потпис на договор до 2024 година!

Легенедата на англискиот фудбал, Стивен Џерард денес ја продолжи верноста со Ренџерс и потпиша договор до 2024 година.

Шкотскиот клуб прв му даде шанса на поранешниот фудбалер да стане тренер и тоа во 2018 година. Од тогаш сопствениците очигледно се задоволни со резултатите кои ги постигнува легендата на Ливерпул, па поради тоа решија да го наградат со нов договор.

„Кога претседателот на клубот, Дејв Кинг, ми пријде за можноста да го продолжам договорот со Ренџерс, беше многу лесна одлука да се донесе, затоа што сум многу среќен тука и чувствувам дека заедно градиме нешто посебно во клубот“, изјави Џерард.

Џерард претходно работеше како тренер во младинските категории на Ливерпул, а се надева дека еден ден ќе може да се врати на „Енфилд“ и како главен тренер.

Токму денес и актуелниот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп стави потпис на нов договор до 2024 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…