Дома Трансфер зона Џерард во Астон Вила сака уште еден поранешен играч на Ливерпул

Џерард во Астон Вила сака уште еден поранешен играч на Ливерпул

Стивен Џерард напарви вистински погодок со доведувањето на Кутињо во Астон Вила.

Бразилецот игра одличен фудбал и потсетува на најдобрите денови. Англиските медиуми пренесуваат дека во Астон Вила Џерард ќе се обиде да доведе уште еден поранешен играч на Ливерпул.

Станува збор за Луис Суарез кој како што стојат работите ќе го напушти Атлетико Мадрид. Суарез ја игра втората сезона во Атлетико, договорот му завршува на крајот на сезоната и ќе си замине без оштета.

Сепак, прашање е дали Астон Вила може да им парира на богатите американски клубови кои досега покажаа најголем интерес за Уругваецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи му го нуди Канте на Арсенал

Францускиот репрезентативец Нголо Канте во зимскиот преоден рок би можел да го напушти Чел…