Дома Топ вести Џенаро Гатузо доби отказ

Џенаро Гатузо доби отказ

Францускиот гигант Олимпик Марсеј бележи очајни резултати во последно време, па поради тоа отказ заработи тренерот Џенаро Гатузо.

Италијанскиот стратег беше отпуштен откако тимот не победи на последните шест натпревари во француската Лига 1. Во овие шест натпревари Гатузо запиша четири нерешени натпревари и два порази.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во овој момент Марсеј се наоѓа на деветтата позиција во Лига 1 со 30 освоени бодови, осум помалку од четвртата позиција која води во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …