Дома Фудбал Англија Џеко испрати порака до Агуеро: Остани силен Кун!

Џеко испрати порака до Агуеро: Остани силен Кун!

Барселона вчера потврди дека Серхио Агуеро ќе биде надвор од терените најмалку три месеци.

Каталонскиот клуб за викендот играше против Алавес, а натпреварот го обележа ситуацијата од 40. минута кога Серхио Агуеро беше заменет поради проблем со дишењето. Аргентинецот застана и покажа дека не може да диши како што треба.

Беше јасно дека нема да го продолжи натпреварот, по замената веднаш со возило на брза помош беше пренесен во болница каде што му се направени детални прегледи на кои е утврдено дека има срцева аритмија.

Порака за Агуеро испрати и Џеко кој со Аргентинецот ја делеше соблекувалната во Манчесатер Сити.

„Остани силен Кун“, објави Џеко на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…