Дома Фудбал Англија Ќе се игра ли викендов фудбал на Островот?

Ќе се игра ли викендов фудбал на Островот?

Денеска на 96. годишна возраст почина Кралицата Елизабета, а ова може да влијае и на фудбалот на Островот, затоа што поради деновите на жалост најверојатно нема да се игра фудбал викендов.

Според протколите очекувањата се да биде одложено, но ќе почекаме до официјалната објава од Островот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Натпреварите кои беа планирани за викендов:

Фулам – Челзи

Бурнемоут – Брајтон

Лестер – Астон Вила

Ливерпул – Вулвс

Саутемптон – Брентфорд

Манчестер -Сити Тотенхем

Арсенал – Евертон

Вест Хем – Њукасл

Кристал Палас – Манчестер Јунајтед

Лидс – Нотингем Форест

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …