Дома Трансфер зона Јунајтед го продава Мегваер, веќе му нашол замена

Јунајтед го продава Мегваер, веќе му нашол замена


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Манчестер Јунајтед донел одлука и ќе го продаде Хари Мегваер на крајот од оваа сезона.

„Црвените ѓаволи“ на лето ќе прават реконструкција на одбраната, а покрај Мегваер на трансфер листа ќе биде ставен и Виктор Линделоф.

Мегваер дојде за 85 милиони евра и Јунајтед тешко ќе ги врати тие пари со оглед на настапите кој ги покажуваше англискиот дефанзивец.

Како примарна цел за засилување на одбраната Јунајтед го сака стоперот на Виљареал и шпански репрезентативец, Пау Торес.

Торес е спремен да направи чекор напред во кариерата, а англискиот клуб е спремен да понуди 50 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…