Дома Трансфер зона Јунајтед во Аталанта пронајде решение за одбраната?

Јунајтед во Аталанта пронајде решение за одбраната?

Манчестер Јунајтед изгледа конечно пронајде вистинско решение на стоперската позиција.

Имено, во Јунајтед би требало да дојде Кристијан Ромеро од Аталанта. Преговорите се во тек, а Аталанта го искористи правото на откуп од Јувентус за 16 милиони евра и сега би можела одлично да заработи.

Преговорите се во завршна фаза и Ромеро ќе потпише петгодишен договор.

Преостанува клубовите да се договорат околу оштетата, таа би требало да изнесува околу 45 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…