Дома Трансфер зона Јувентус се засилува со француски дефанзивец

Јувентус се засилува со француски дефанзивец

Јувентус се вклучи во трката за потписот на францускиот дефанзивец, Жан Клер Тобидо, пренесуваат медиумите на Италија.

24-годишниот Тобидо во 2019 година се пресели во Барселона како слободен играч, но никогаш не доби шанса на „Камп Ноу“ и беше испраќан на позајмици.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во 2021 година Ница го откупи неговиот договор, а тој игра одлично во Франција и го привлече вниманието на многу европски клубови.

Тобидо е на мета на многуевропски гиганти, а ова лето сигруно ќе ја промени средината, па Јувентус е спремен да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Лаурентис е на потег: ПСЖ ќе понуди 202 милиони евра за двете ѕвезди на Наполи?

Во моментите кога Реал Мадрид го претставува Килијан Мбапе, во Париз размислуваат за замен…