Дома Топ вести Јувентус потврди: Витсел потпишува во јануари!

Јувентус потврди: Витсел потпишува во јануари!

Трансферот на Аксел Витсел во Јувентус пропадна во последните часови од летниот трансфер период, иако играчот веќе ги помина медицинските прегледи.

Зенит се премисли во последен момент и го стопираше трансферот, па со оглед на фактот што на Витсел договорот му истекува на лето, може слободно да потпише за „старата дама“ во јануари.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Договорот на Витсел истекува на крајот на сезоната и ние во јануари ќе му понудиле да потпише за нашиот клуб. Ќе видиме дали ќе пристигне на зима или следното лето“, потврди спортскиот директор, Бепе Марота.

Марота исто така потврди дека е постигнат договор со Бока Јуниорс за трансфер на големиот талент Родриго Бентакур, кој од следната сезона ќе игра за „бјанконерите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…