Дома Останати Кошарка ЈОКИЌ – СИНОНИМ ЗА КОШАРКАРСКА УМЕТНОСТ! Уште една МВП партија за маестралниот Србин

ЈОКИЌ – СИНОНИМ ЗА КОШАРКАРСКА УМЕТНОСТ! Уште една МВП партија за маестралниот Србин

Од натпревар во натпревар момчето од Сомбор не престанува да изненадува. Токму кога ќе помислиме дека сме виделе се од него, Никола Јокиќ прави некоја магија и не остава целосно без зборови.

Уште еден настап за учебници по кошарка, синоќа прикажа маестралниот српски кошаркар.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Нагетс забележаа исклучително важна победа во битката за првото место на Западот на тешкото гостување против Јута, а Никола Јокиќ беше нерешлива енигма за противничката одбрана.

Натпреварот заврши со импресивен дабл-дабл учинок – забележа 28 поени, 13 скока и седум асистенции. Погоди 12/20 од поле и упати две тројки од исто толку обиди.

Во текот на целиот натпревар си поигруваше со противничките кошаркари. Доминираше во рекетот, уфрлуваше тројки, даваше спектакуларни асистенции и со чудесни потези ги излудуваше противничките играчи.

Уживајте во најдобрите потези од мечот на маестралниот Никола Јокиќ:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Индијана го совлада Њујорк и закажа „мајсторка“ за пласман во конференциското финале

Индијана со 116-103 го совлада Њујорк и изедначи на 3-3 во полуфиналната серија на истокот…