Дома Македонски спорт Мак баскет Јакимовски во друштво на НБА ѕвездата Клеј Томпсон (ФОТО)

Јакимовски во друштво на НБА ѕвездата Клеј Томпсон (ФОТО)

Eден од најпреспективните македонски кошаркари, Андреј Јакимовски доби покана да биде гостин на Вашингтон Стејт Универзитетот.

Јакимовски неколку дена беше дел од колеџот од каде што потекнува и големата ѕвезда, Клеј Томпсон. Македонскиот репрезентативец од оваа година станува студент, а колеџот се надева дека ќе го доведе Јакимовски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ШТО НАПРАВИВМЕ: Легендарни моменти од македонскиот спорт (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро…