Дома Останати Кошарка Ѕвезда со големо срце: Дончиќ помага на болниците во Словенија

Ѕвезда со големо срце: Дончиќ помага на болниците во Словенија

Лука Дончиќ е еден од големите спортисти кој започнаа акција против коронавирусот. Се повеќе спортисти започнуваат разни акции за собирање на парични средства.

Помеѓу нив е и словенечката ѕвезда. Откако имаше акција со Далас и сопственикот Кубан за собирање средства за болниците во Тексас, Дончиќ сега и помага и на Словенија.

Дончиќ преку својата фондација „Да го реализираме сонот“ финансиски ги помогна болниците во Словенија кои средствата ќе ги искористат за да купат се што им е потребно во борба со вирусот кој започнува да се шири и во Словенија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Карачиќ: Столе е фраер од скопскиот асфалт, еден ден се гледам себе пак во Вардар!

Ракометниот реномиран сајт „Балкан Хендбол“ во овој период прави интервјуа со ракометарите…