Дома Топ вести Ѕвездата на Сити е замената за Меси во ПСЖ

Ѕвездата на Сити е замената за Меси во ПСЖ


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


ПСЖ ја започна потрагата по наследник на Лео Меси, а најголема желба е ѕвездата на Манчестер Сити, Бернардо Силва.

Португалецот минатото лето беше блиску до преселба во Барселона, но Сити му постави восока цена и тој остана на „Етихад“.

Манчестер Сити ова лето нема да му стои на патот и е спремен да го продаде доколку пристигне добра понуда, бидејќи самиот играч настојува да ја промени средината.

Бернардо Силва ќе биде примарна трансфер цел на „светците“ кои веќе почнале да работат на трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…