Дома Останати Ѓоковиќ рутински против Иснер за четвртфинале во Шангај

Ѓоковиќ рутински против Иснер за четвртфинале во Шангај

0

Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми со 2-0 во сетови го совлада Џон Иснер и се пласира во четвртфиналето на турнирот во Шангај. 

Ѓоковиќ, кој се наоѓа во фантастична форма после повредата на раменото, првиот сет го доби со брејк во последниот 12 гем и славеше со 7-5. Тогаш и го скрши отпорот на противникот, а вториот сет го доби без поголеми проблеми со 6:3.

Во четвртфиналето српскиот тенисер ќе игра со подобриот од дуелот меѓу Хукач и Циципас.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Чех дебитираше во хокејот и веднаш стана херој за својот тим (ФОТО+ВИДЕО)

Легендарниот Петар Чех повеќе од една деценија ја чуваше мрежата на фудбалскиот терен, а с…