Дома Останати Тенис Ѓоковиќ на среде меч доби покана да оди на ќебапи (ВИДЕО)

Ѓоковиќ на среде меч доби покана да оди на ќебапи (ВИДЕО)

djokovic

Репрезентацијата на Србија оствари победа против Чиле на АТП Купот.

На овој натпревар Новак Ѓоковиќ се најде во една интересна ситуација. Имено, навивач од трибините го повика Новак на ќебапи, Ѓоковиќ го слушна па веднаш му одговори да ги задржи за себе бидејќи тој не јаде.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Федерер одлучи: Ќе игра само на Ролан Гарос

Швајцарскиот тенисер Роџер Федер донесе одлука со овогодинешната сезона на земја. Федерер …