Дома Останати Тенис Ѓоковиќ закажа четвртфинале против Нишикори

Ѓоковиќ закажа четвртфинале против Нишикори

Новак Ѓоковиќ лесно се пласираше во четвртфиналето на Олимписките игри каде што ќе игра против Кеи Нишикори.

Ѓоковиќ до сега на турнирот немаше посериозни проблеми со противниците, а и во борбата за полуфиналето ќе биде фаворит. Досега против Нишикори Ѓоковиќ одиграл 18 натпревари и има 16 победи.

Нишикори последен пат го победи Ѓоковиќ пред седум години на УС Опен пред седум години, претходно го победи во Базел во 2011.

Од тогаш Ѓоковиќ доминира во меѓусебните дуели. Мечот помеѓу Ѓоковиќ и Нишикори на програмата е веќе утре.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

АТП воведува ново правило

Необичното долги паузи во тоалетите или медицинските прекини во критичните моменти наскоро…