Дома Фудбал Англија Што треба да направи Сари да остане тренер на Челси?

Што треба да направи Сари да остане тренер на Челси?

0

Челси пред неколку дена доживеа катастофален пораз на гостувањето кај Сити. Резултатот гласеше високи 6:0 за Граѓаните.

Пред тоа, Челси е поразен во гости кај Борнмут со 4:0.

Очигледно е јасно дека кај Сините нешто не е во ред, но Сари не се откажува од своите фудбалски филозофии. Се шпекулира дека Абрамовиќ веќе почнал да бара негова замена.

Според англиските медиуми, Сари има време до крајот на месецот да ја спаси работата, инаку управата на Челси ќе му враќи отказ.

Челси мора да оствари пласман понатаму во Лига Европа и мора да постигне одлични резултати во трите следни натпревари во домашните натпреварувања.

Се среќаваат со Јунајтед во ФА купот, играат финале во Лига купот со Сити, а тука е и тешкиот лигашки натпревар против Тотенхем.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сакаше ли Нејмар да испрати некаква порака со цитатот од Боб Марли? (ФОТО)

Фудбалскиот свет го чека расплетот околу Нејмар и оваа сапуница сигурно ќе биде актуелна д…