Дома Фудбал Англија Што се случува со Де Геа?

Што се случува со Де Геа?

Tимот на Манчестер Јунајтед после неколку добри резултати на своите навивачи им приреди шок со вчерашниот пораз од Вотфорд кој е последен тим на табелата во Премиер лигата.

Јунајтед беше поразен со 2:0, а еден од главните виновници за разочарувачкиот резултат е голманот Давид Де Геа.

Де Геа катастрофално реагираше на почетокот на второто полувреме кога Исмаил Сар го постигна голот. Чудно е тоа што за еден од најдобрите голмани во светот ова е шеста грешка која била причина за гол во Премиер лигата.

Со тие шест грешки Де Геа е на врвот во овој сегмент (директни грешки за гол) од почетокот на минатата сезона.

Ова е чудно затоа што Де Геа долго време беше најсветла точка во тимот на Манчестер Јунајтед, а сега и тој се вклопи во сивилото на еден од најголемите англиски клубови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Беше ли Јувентус оштетен за пенал против Лион? (ВИДЕО)

Екипата на Јувентус вчера беше поразен во првиот натпревар од осминафиналето против Лион (…