Дома Македонски спорт Шоу на Адеми во дербито: Гол и асистенција за две минути против Хајдук! 🎥

Шоу на Адеми во дербито: Гол и асистенција за две минути против Хајдук! 🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Репрезентативецот на Македонија Аријан Адеми одлично го стартуваше денешното дерби против Хајдук и во две минути забележа гол и асистенција.

Адеми прво во осмата минута доби една топка и погоди за водство и тоа беше негов шест гол оваа сезона, а четврти во дерби пресметките со Хајдук. Само две минути подоцна Динамо поведе со 2:0 откако Адеми му асистираше на Батурина. Пред крајот на првиот дел Динамо дојде и до 3:0, Батурина вторпат се запиша во листата на стрелци.

Треба да се знае дека пред овој натпревар Динамо имаше предност од осум бода во однос на Хајдук во трката за титулата, па денешна победа може да биде голем чекор кон титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Бензема се збогуваше со Реал Мадри, Анчелоти не ги задржа солзите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Реал Мадрид денес на официјална прес-конференција с…