Дома Останати Кошарка Шок: Денвер загуби од најлошиот тим, Јокиќ трагичар

Шок: Денвер загуби од најлошиот тим, Јокиќ трагичар

Кошаркарите на Денвер Нагетс беа поразени од Сан Антонио Спарс со резултат 121:120 во претпоследното коло од регуларниот дел од сезоната на НБА лигата.

Никола Јокиќ беше трагичарот на мечот, откако го промаши шутот за победа на десет секунди до крајот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Иако имаше одлична позиција, двократниот МВП не успеа да погоди со што Денвер остана без триумф кај еден од најслабите тимови во лигата.

Јокиќ постигна 22 поени, со 12 асистенции и седум скока, а во тимот на Денвер најдобар беше Џамал ​​Мареј со 35 поени.

Виктор Вембањама беше најдобар поединец во победничкиот тим со 34 поени и 12 скока.

Поради овој пораз Денвер од првото падна на третото место во „Западот“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Индијана го совлада Њујорк и закажа „мајсторка“ за пласман во конференциското финале

Индијана со 116-103 го совлада Њујорк и изедначи на 3-3 во полуфиналната серија на истокот…