Дома Видео Швајцарците го налутија Лазаров: Што сакаш бе ти?! 🎥

Швајцарците го налутија Лазаров: Што сакаш бе ти?! 🎥

Репрезентацијата на Македонија ги одигра најдобрите квалификации за пласман на едно Европско првенство.

Вчера во Скопје беше победена Швајцарија со 29:28. Групата ја завршивме втори со 10 бода исто колку што има и светскиот шампион Данска.

Швајцарците пред натпреварот даваа потценувачки изјави дека Македонија не е посебен тим и дека во Скопје можат да победат, но можеби заборавија дека во Скопје падна Данска. Нив победата им беше неопходна за пласман на Еп па затоа во финишот и беа неровозни.

Во финишот од натпреварот Лазаров повик тајм-аут, а тоа предизвика револт кај ривалот на другата страна. Тогаш Кире бурно реагираше како ретко кога.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Немили сцени во Тетово: „Балистите“ влегоа на стадион🎥

Фановите на Шкендија не ги испочитуваа пандемиските препораки, направотив, влегоа на стади…