Дома Македонски спорт Чолаковски стрелец за Мелбурн 🎥

Чолаковски стрелец за Мелбурн 🎥

Австралискиот фудбалер, Стефан Чолаковски кој има македонско и кој прифати да игра за македонската репрезентација денес беше стрелец во австралиското првенство.

Чолаковски се запиша во листата на стрелци против Њукасл Џетс кога го отворио резултатот во 9. минута, но гостите подоцна направија пресврт и го добија натпреварот со 1:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…