Дома Останати Чилиќ со реакција за „помошта“ од организаторите за Роџер Федерер во финалето на АО

Чилиќ со реакција за „помошта“ од организаторите за Роџер Федерер во финалето на АО

Во врска со одлуката на организаторите на Австралија Опен, покривот на арената на денешното финале да биде навлечен, се огласи и хрватскиот тенисер Марин Чилиќ кој го загуби денешното финале од Роџер Федерер.

По ваквиот потег, многумина сметаа дека Роџер Федерер добил голема помош од организаторите.4

„Дали ќе беше поинаку ако се играше на отворено? Верувам да. Тешко беше да се прилагодам, особено настартот, затоа што беше значително поладно. Постојано се загревав и тренирав на ист терен. Не сакав да имам негативни мисли и да се расправам со било кого., иако не бев консултиран од никого. Но, условите не беа толку лоши за покривот да се затвори, а јас од друга страна одиграв лош меч во кој ги загубив првите два сета и потоа постојано заостанував“, истакна Чилиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

РЕМЕК-ДЕЛО: Уметник со македонско потекло направи фантастичен портрет на Ѓоковиќ! (ФОТО+ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ го доби можеби најдобриот портерт – преку цел тениски терен! Уметникот со ма…