Дома Фудбал Англија Челзи спреми огромен договор, Азар ја одби понудата, причина – Реал Мадрид!

Челзи спреми огромен договор, Азар ја одби понудата, причина – Реал Мадрид!

hazard

Хазард одбива да потпише за Челзи

Како што пренесува реномираниот англиски медиум „Тајмс“ ѕвездата на Челзи, Еден Азар одбил да го продолжи договорот со „сините“.

Според „Тајмс“ клубот од Лондон на Белгиецот му понудил договор според кој би заработувал 350.000 гунти неделно или 18 милиони годишно, но Азар истиот го одбил.

Причина за ваквиот потег на Белгиецот наводно е интересот од Реал Мадрид. Покрај Азар гигнатот од Мадрид покажува и интерес за чуварот на мрежата на „сините“ Тибо Куртоа.

Азар во Челзи пристигна во 2012 година од француски Лил и од тогаш стана еден од најважните фудбалери во редовите на тимот кој сега го предводи Антонио Конте.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чудна ситуација во Португалија: Од сред натпревар во карантин!

Португалската лига е првенство во сенка на првите топ 5 првенства, но сепак се следи во Ев…