Дома Топ вести Челзи и ПСЖ спремаат рекордни понуди за Мењан

Челзи и ПСЖ спремаат рекордни понуди за Мењан

Мајк Мењан е еден од најважните карики во Милан и се етаблираше во еден од најдобрите голмани во Европа.

За него силен интерес покажуваат Челзи и ПСЖ, кои нема да жалаат пари на лето да го доведат во своите редови.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Мењан потекнува од школата на ПСЖ, во моментов е прв голман на француската репрезентација и „светците“ се спремни на лето за него да понудат 80 милиони евра.

Меѓутоа, 27-годишниот голман започа преговори за обновување на договорот со Милан, кој сака да го награди за добрите партии, но и да се заштити од интересот на ПСЖ и Челзи.

Милан му понудил нов договор до 2028 година со зачително зголемување на платата и се очекува Мењан да биде еден од најплатените фудбалери на тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …