Дома Трансфер зона Челзи добива одлично засилување од 70 милиони евра?

Челзи добива одлично засилување од 70 милиони евра?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Челзи долго време бара нови засилувања и конечно успеа да договори едно од нив. Тоа е Кристофер Нкунку кој доаѓа од Лајпциг, а трансферот ќе изнесува 70 милиони евра.

Медицинските прегледи биле завршени уште во септември, а сега се комплетирани и останатите детали меѓу двете страни.

Познатиот новинар Фабрицио Романо објави дека сите страни само чекаат потпис на договорот за официјално да биде потврден трансферот на Нкунку во Челзи.

Челзи ќе го добие Нкунку на 23 јуни, односно за следната сезона, што значи дека одличниот француски напаѓач останува во Лајпциг до крајот на оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…