Дома Видео Црвена Звезда во Белград си го изведе „украдениот“ корнер во Милано 🎥

Црвена Звезда во Белград си го изведе „украдениот“ корнер во Милано 🎥

Црвена Звезда вчера беше елиминирана од Милан во 1/16 финалето од Лигата на Европа.

Црвено-белите одиграа 1:1 и така го завршија својот настап откако во Белград претходно беше 2:2. Милан помина во 1/8 финалето поради гол повеќе на гости.

Во вчерашниот реванш многу прашина се крена за последната ситуација кога судијата не и дозволи на Звезда да изведе корнер во финишот и за голем дел од јавноста тоа беше скандалозна одлука.
Звезда на својот трениг денес по враќањето од Милано го „изведе“ тој „украден“ корнер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лапорта: Суперлигата е само прашање на пари

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта зборуваше за создавањето на Суперлигата. Новиот т…