Дома Фудбал Англија Хит момент: Ван Дајк зема телефон од навивач и ја снимаше прославата 🎥

Хит момент: Ван Дајк зема телефон од навивач и ја снимаше прославата 🎥

Во вчерашниот натпревар од Премиер лигата Ливерпул потешко од очекувањата ја оправда фаворитската улога против Нотингем Форест.

На гостувањето кај „шумарите“ избраниците на Јирген Клоп победија со гол дури во 99. минута.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Голот го постигна Дарвин Нуњез, а при прославата се истакна и Вирџил Ван Дајк. Холандскиот стопер од еден од навивачите кој беше во близина зема телефон и снимаше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…