Дома Останати Хаос на „Тур Д’Франс“: 30 велосипедисти завршија во болница

Хаос на „Тур Д’Франс“: 30 велосипедисти завршија во болница

На најпозната велосипедска трка „Тур Д’Франс“ се случи голем хаос во 14-тата етапа.

Во масовен судир во болница завршија дури 30 велосипедисти, некои со полесни, а други со потешки повреди.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Антонио Педеро од Мовистар и Луис Меинтхес од Интермаче според информациите на медиумите го извлекле „најдебелиот“ крај и заработиле посериозни скршеници.

По целиот хаос трката беше во прекин повеќе од еден час, а потоа продолжи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Врескаше и плачеше од болка: Атлетичарка падна од пет метри и заработи страшна повреда 🎥

Ужасна сцена беше видена на Светското првенство атлетко во Глазгов. Француската натпревару…