Дома Фудбал Хаос на натпревар во Ла Лига: Навивачите го покрија теренот со кабаници за дожд

Хаос на натпревар во Ла Лига: Навивачите го покрија теренот со кабаници за дожд

Синоќа во 24. коло од шпанската Ла Лига, Кадиз на домашен терен беше поразен од Бетис со резултат 2:0.

Головите ги постигна Вилијан Хозе и новото име во тимот на Севиља, Пабло Форналс. Бетис на тој начин се доближи до друштвото на врвот на табелата.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Од друга страна, Кадиз последен пат славеше во септември и е во зоната за испаѓање. Само три бода ги делат од зоната за испаѓање, па навивачите со право се загрижени поради лошата форма на тимот.

Затоа се решија на интересен протест. На истекот на 93. минута теренот беше покриен со кабаници за дожд, а судијата Рикардо Де Бургос одлучи една минута порано да свири крај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…