Дома Фудбал Останато Хамес: Во Реал веќе никој не ме сака

Хамес: Во Реал веќе никој не ме сака

Хамес Родригез не верува дека во иднина Реал Мадрид ќе сака да го врати назад откако не беше во плановите на Зидан и направи трансфер во Евертон минатото лето.

Во Евертон Хамес одново соработува со Карло Анчелоти и изгледа дека добро се адаптираше на Премиер лигата.

Колумбиецот одговораше на прашањата од навивачите, а еден од нив го запраша дали би можел да се врати во Реал. Родригез даде краток одговор.

„Таму веќе никој не ме сака“, одговори Хамес со што стави до знаење дека тешко повторно ќе заигра за Реал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…