Дома Видео Халанд намести три топки една врз друга и ја покажа својата прецизност 🎥

Халанд намести три топки една врз друга и ја покажа својата прецизност 🎥

Дека Ерлинг Халанд е еден од најдобрите напаѓачи е веќе добро познато и тука нема потреба од премногу да се коментира, сега воодушеви со својата прецизност.

На еден од последните тренинзи на Борусија направи нешто што изгледа како точка за во циркус, но секако е тешко да се направи. Норвежанецот намести три топки една врз друга и со сите го погоди горниот десен агол на голманот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …