Дома Фудбал Лига на шампиони Халанд блесна: Му даде два гола на Лајпциг за три минути! 🎥

Халанд блесна: Му даде два гола на Лајпциг за три минути! 🎥


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Ако во првиот натпревар потешко им одеше, сега во вториот Манчестер Сити брзо доаѓа до сигурна предноста против Лајпциг.

Откако прво пропушти една одлична прилика, Халанд реализираше пенал во 21-та минута. Не помина многу по само три минути Норвежанецот постигна нов гол за веќе 2:0.

Ќе потсетиме првиот натпревар заврши без победник 1:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бомба од Анчелоти: Елмас е идеална замена за Модриќ! 🎥

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Бомба … Елмас во Реал Мадри…