Дома Фудбал Останато Фудбалер од Палестина може да заигра во Бундеслигата

Фудбалер од Палестина може да заигра во Бундеслигата

Палестина би можела да добие фудбалер во топ 5 првенства.

Младиот 22 годишен Одај Дабах е на радарот на Унион Берлин, тим кој минатата сезона се избори за настап во УЕФА конференциската лига.

Станува збор за играч кој вреди 300.000 евра и е највреден во селекцијатан а Палестина. Веќе одигра 21 натпревар и постигна четири гола за својата репрезентација.

Во јануари оваа година потпиша за Ал-Араби од Кувајт каде што игра одлично. На 11 одиграни селекции во АФС азискиот куп постигна шест гола и запиша две асистенции.

Споменатиот фудбалер беше одличен и во младите селекции на Палестина постигна шест гола. Тој ја покрива крилната позиција, а интересено е дека некои натпревари одигра и како класичен напаѓач.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…