Дома Топ вести Фудбалер на Гетафе играше со специјални копачки во чест на Коби (ФОТО)

Фудбалер на Гетафе играше со специјални копачки во чест на Коби (ФОТО)

Бразилскиот фудбалер, Кенеди изминатото лето од Челзи стигна на позајмица во Гетафе до крајот на сезоната.

Кенеди во Челзи пристигна пред пет години од Фламиненсе, но поголемиот дел од кариерата го помина на позајмица.

Во досегашниот дел од сезоната Кенеди одигра 19 натпревари за шпанскиот клуб и постигна два гола, запипа и четири асистенции. Бразилецот за викендот на гостувањето против Барселона влее од клупата во вториот дел.

Сега тој се најде во центарот на вниманието поради начинот на кој му оддаде почит на Коби Брајант. Кенеди во натпреварот против Барселона за викендот носеше специјални копачки со ликот на Коби.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…