Дома Фудбал Лига на шампиони Фудбалер на Борусија сериозно ќе се повредеше при прославата на победата на ПСЖ 🎥

Фудбалер на Борусија сериозно ќе се повредеше при прославата на победата на ПСЖ 🎥

Борусија Дортмунд вчера го елиминираше Пари Сен Жермен и така се пласираше во финалето од Лигата на шампионите, а при прославата на големиот триумф сериозна повреда можеше да заработи дефанзивецот Ник Шлотербак.

Тој сакаше да слави пред навивачите на „Паркот на принцовите“, но дојде до пад и со грбот удри во контејнер на кој се обиде да скокне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …