Дома Фудбал Лига на шампиони Фотографија која покажува колку Реал беше неорганизиран против Шахтјор 📸

Фотографија која покажува колку Реал беше неорганизиран против Шахтјор 📸

Реал Мадрид вечерва ги шокираше своите навивачи со новиот пораз од Шахтјор 0:2.

„Кралевите“ со овој пораз се доведоа во една тешка ситуација во последното коло од групната фаза и се во опасност да не се пласираат во нокаут фазата што би било првпат во нивната историја.

По денешниот пораз на Реал нешто за што се зборува е и моментот кога Шахтјор го постигна првиот гол. Погледнете како се распоредени или ако сакате подобро не се распоредени фудбалерите на Реал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…