Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Фотографија за историја на македонските херои 📸

Фотографија за историја на македонските херои 📸

Македонската фудбалска репрезентација во одлична атмосфера се подготвува за дебито на Европското првенство против Австрија во недела.

На стадионот на Стеауа каде што ги имаат тренинзите македонската селекција направи групна фотографија. На фотографија е и Илија Несторовски иако напаѓачот поради повреда нема да може да им помогне на соиграчите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…