Дома Видео Промовирана официјалната химна за Мундијалот во Катар

Промовирана официјалната химна за Мундијалот во Катар

Фудбалска федерација ФИФА денес ја објави официјалната химна за Светското првенство кое ќе се игра на крајот од годината.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Химната го нос иимето „Хаја јаја“ што во превод значи „подобро заедно“. Премиерно ќе биде изведена на денешната ждрепка за групите од 17:00 часот.

„Песната симболизира како музиката и фудбалот може да го обединат светот. Песната ја отсликува и возбудата на фудбалскиот фестивал кој ќе  осветли светот кон крајот на оваа година“, објавија од ФИФА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Масовна тепачка на дебито Зенит – Спартак🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играше …