Дома Македонски спорт Мак ракомет Филип Талески има нов клуб!

Филип Талески има нов клуб!

После две ипол години Филип Талески си заминува од Рајн Некар Левен, меѓутоа ќе продолжи да настапува во Бундес лигата.

Талески од наредната сезона ќе игра во тимот на Балинген. Македонскиот ракометар договор со Рајн Некар имаше до јуни 2021 година.

„Сакаме да му се заблагодариме на Филип за неговата посветносност и му посакуваме се најдобро во иднина“, изјави директорката на клубот Џенифер Катеман.

Во Рајн Некар Талески настапуваше од 2017 година кога пристигна од Металург.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Анализа: Вечерва имаме дуел на „новата“ и „старата“ школа!

Тотенхем е домаќин на Лајпциг во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите. Тешко е да се каже …